KLUB LITERACKI

Klub Literacki „Brzeg” przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Brzegu zaprasza do współdziałania ludzi piszących autorskie teksty oraz sympatyków literatury.

Spotkania odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 16:30 w sali Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ratuszu (plomba)  na I piętrze. Sa to wieczory tematyczne przy kawie i ciastku związane z twórczością, przeczytaną książką, ulubionym autorem itp., również o życiu kulturalnym. Jesteśmy współorganizatorami corocznego Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich. Organizujemy większe spotkania literacko-muzyczne i autorskie w Zamku Piastów Śląskich oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej, a także wyjazdy poza Brzeg.

Autorzy publikują utwory w prasie lokalnej (Panorama Powiatu), literackiej, w wydaniach zbiorowych, wydaja własne autorskie książki oraz uczestniczą w życiu kulturalnym.

Nasze książki są dostępne w Kawiarence Literackiej oraz w brzeskiej księgarni. Aktualnie trwa przygotowanie do druku antologii. Zapraszamy do „wyjścia z szuflady” i do publikacji.

Zapraszamy do Kawiarenki Literackiej w świetlicy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Brzegu przy ul. Jagiełły 23 w każdy czwartek od godz. 12:00 do godz. 13:00. W towarzyskiej atmosferze porozmawiamy o utworach autorskich, lekturze własnej, przejrzymy prasę. Bieżące informacje ukazują się na tablicy informacyjnej PZERiI i na stronach internetowych:

www.klubliterackibrzeg.pl

emerycibrzeg.pl

mbbrzeg.archidiecezja.wroc.pl

                                  Przewodnicząca Romana Więczaszek

                                      kontakt@klubliterackibrzeg.pl

                                             tel. PZERiI  77 416 24 95

 

 

Similar Posts