„BEZKRES” i MARIAN SMOGUR…

Gratulujemy naszemu koledze ze Związku Emerytów i Rencistów oraz z Klubu Literackiego „Brzeg” MARIANOWI SMOGUROWI – publikacji wierszy w piśmie literacko–artystycznym BEZKRES, wydawanym przez Adama Gabriela Grzelązkę w Koninie. Nasz autor inspiruje nas do aktywności twórczej, poszukiwań i nowości. Przekazuje nam takie możliwości, więc zapewne skorzystamy. Ze zrozumieniem, bo czasy są okrutne dla słowa wydawanego drukiem i wydawnictwa potrzebują jak chleba dofinansowania, żeby istnieć. A istnieć powinny, gdyż żaden twórca nie istnieje bez odbiorcy!

Zadowolenie z ujrzenia swojego utworu drukiem jest uwierzeniem w siebie, bo oto zespół redakcyjny obok publikacji znajomych z rejonu, postanowił ujawnić wiersz autora z Brzegu. Pismo posiada ładna szatę graficzną, są to fotografie, rysunki, grafiki. Zawiera także utwory pisarzy zagranicznych, np. z Tajwanu, Indii. Możemy zagłębić się w poezję lub w prozę, bardzo powoli, gdyż pismo jest bogate w rozmaitość twórczą.

Więcej opowie Wam autor, na pewno telefonicznie lub fejsbukowo go znajdziecie…

Marian Smogur – były dyrektor, nauczyciel; liczne publikacje w prasie lokalnej i jak widać nie tylko, tomik autorski: Poezje/ Opole 2019 oraz utwory we wszystkich almanach Klubu Literackiego.

……………………………………..

Tekst: Romana Więczaszek

Similar Posts