„Ten jest stary, kto nie może się już śmiać i tańczyć” – bal w Sali Stropowej/ 2023….

Z całą pewnością patronem naszego balu stal się Louis de Funes. Ktoś przy stoliku bogato zastawionym rzucił hasło (powiedzenie aktora): „Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc”. I tak też było. Na ten wyjątkowy wieczór, zmieszany z lukrem paczków, przegryzek, sałatek i kiszonych ogórków, dołożyliśmy gorący kolor czerwony. Sala Stropowa w brzeskim ratuszu nie widziała jeszcze takich barw, a przecież ma tradycje i swoje lata!

Tym razem wszystkie miejsca były zajęte, ba…zabrakło biletów dla wielu chętnych. Pomysł władz Brzegu na ożywienie ratusza, tanim kosztem dla nas, gdyż wpłacaliśmy niewielkie kwoty, a stoły wzbogacaliśmy indywidulanie, jest bardzo dobry. Dziękujemy i prosimy o kontynuację. Organizacja towarzystwa, umawianie się, częstowanie, to potrzebne kontakty. A przed wszystkim taniec. Gdy zespół TWINS (świetnie nas ożywił repertuarem!) zaczął grać, prawie nikt nie tkwił na krześle. No, czasami jakiś emeryt musiał odpocząć…

Ludzie aktualnie wolni, ale mający chęć na śmiech i życie, „nie chcą siedzieć na kanapie”, jak rzekła Maryla Chlebowska, ogarniająca okiem i gestem wszystkich uczestników. Ludzie działający w Polskim Związku Emerytów i Rencistów są niezwykle oddani działaniom. Jesteśmy wdzięczni.

W tym dniu seniorzy darowali sobie wdychanie tlenu do płuc, zrezygnowali z kijków i innych spacerów. Nic to, nadrobimy! A decyzja spędzenia ostatków, walentynek i tłustego czwartku była wyjątkowo uciążliwa, z czego się cieszymy. Oto w Brzegu w tym samym czasie zapraszano na inne spotkania. W Brzeskim Centrum Kultury przy poczęstunku miał miejsce koncert wielu wykonawców, Miejska Biblioteka Publiczna szokuje różnorodnością spotkań (kurs tańca, odczyty, warsztaty, spotkania towarzyskie z konkursami i zabawą (walentynki), a Centrum Seniora przy Piastowskiej (i Koło Diabetyków) zorganizował bal z miłymi atrakcjami.

Dbajmy więc o kondycję, bo „Ten jest stary, kto nie może się już śmiać i tańczyć” (Selma Lagerlof)!!!

…………………………………………….

PS. Foto: Romana Więczaszek; inne zdjęcia będą niebawem zamieszczone w galerii na str. Związku

Artykuł: Romana Więczaszek – Klub Literacki „Brzeg”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Similar Posts